Jak spędzić czas


Kulturalnie
Zwiedziwszy już co ciekawsze zabytki i interesujące miejsca stolicy, można odpocząć w jednym z licznych parków albo wybrać się na wycieczkę statkiem po Wiśle. Jeśli pogoda nie sprzyja, warto wybrać się do muzeum czy galerii sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie jest jednym z największych muzeów sztuki w Polsce, zaś w tętniącym życiem centrum wydarzeń artystycznych na Pradze Północ "Fabryka Trzciny" (ul. Otwocka 14) chyba każdy znajdzie coś dla siebie interesującego.

Aktywnie
Zadbać o utrzymanie formy można w którejś z licznych siłowni, pływalni czy w klubie fitness, albo rozgrywając mecz w tenisa. Można też po prostu przebiec się po jednym z parków. Pole Mokotowskie to popularne miejsce, także wśród wrotkarzy. Zimą natomiast organizowane są w Warszawie ogólnodostępne lodowiska i ślizgawki, m.in. pod Pałacem Kultury.

Warszawa ma już ponad sto kilometrów ścieżek rowerowych, którymi wybrać się można pod miasto – np. do Powsina i zobaczyć tamtejszy ogród botaniczny, albo do Puszczy Kampinoskiej, gdzie jak będziemy mieli szczęście, możemy natknąć się na łosia, lisa, dzika albo nawet na... osławionego afrykańskiego guźca, który wiele lat temu uciekł z transportu i przepadł w puszczy jak kamień w wodzie.
Konno pojeździć można w licznych klubach jeździeckich, położonych głównie wzdłuż brzegów Wisły i w okolicach Kampinosu.Copyrights © Warszawa.com All Rights Reserved - ScandNet.com Production