Miasto Stołeczne

Na stronach warszawa.com. znajdziecie Państwo informacje o Warszawie – pulsującej życiem stolicy europejskiego państwa i mieście pamiętającym najlepsze i najgorsze chwile polskich dziejów. Pomożemy Państwu znaleźć się w tym konglomeracie historii ­– bliższej i dalszej – oraz nowoczesności. 

Plac Zamkowy

W starej anegdocie, do pociągu wsiada w Paryżu Francuz w celu udania się do Moskwy, w Moskwie w podróż do Paryża wybiera się Rosjanin. Obaj przez pomyłkę wysiadają w Warszawie, i obaj myślą, że są już na miejscu. To wymowna anegdota; mówi ona nie tylko o wiekowych, prawdziwych i wyobrażanych różnicach cywilizacyjno-kulturowych między Wschodem a Zachodem Europy, ale także ilustruje, w jak dziwnym i interesującym miejscu na europejskiej mapie znalazło się to miasto, i co z tego długo wynikało. Dziś anegdota ta jest raczej przestarzała  – Warszawa niespecjalnie już różni się od innych stolic europejskich.

Pałac Brancikich przy Podwalu  Nowy świat
 
Warszawa, która pod czas ostatniej wojny światowej została niemal doszczętnie zburzona, i potem wielkim nakładem po części odbudowana, jest dziś miastem dość eklektycznym w zabudowie, nękanym nadal przez szereg bolączek cywilizacyjnych. Warszawa rozwija się bowiem bardzo dynamicznie, jej oblicze zmienia się niemal z dnia na dzień. Tu stworzyły swoje siedziby różnorakie firmy i  międzynarodowe koncerny, tutaj mnożą się szkoły wyższe i rozwijają ważne ośrodki badawcze. Życie kulturalne wre.

Stolica jest też miastem pełnym zieleni – zawsze jest blisko do jakiegoś parku czy ogrodu, wszędzie pełno jest miejsc urokliwych i nastrojowych. Zimą czy latem, przejście się do parku przyniesie zagonionemu przedsiębiorcy czy zmęczonemu turyście chwilę wytchnienia, tak jak i przynosi odpoczynek mieszkańcom stolicy.

Aby wybrać i zarezerwować miejsce w hotelu, kliknij na banner po prawej stronie.Copyrights © Warszawa.com All Rights Reserved - ScandNet.com Production