Warszawa dla dzieci

Wizyta w jednym z licznych parków czy nowoczesnych placów zabaw albo wycieczka do ZOO to tylko jedna z możliwości zajęcia czymś dzieci, zwłaszcza w pogodny dzień. Na dzieci czekają także centra rozrywki typu Hulaland, baseny, kręgielnie, tory saneczkowe i lodowiska. Nad Wisłą i pod miastem nasze pociechy mogą skorzystać z usług ośrodków jeździeckch.
Zmęczonym, biernej rozrywki dostarczy np. przejazd po Nowym Mieście kolejką turystyczną albo wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury.
Trzy teatry lalek, kino Imax i muzea, których większość prowadzi jakąś formę działalności dla najmłodszych to kolejna propozycja, która zaspokoi nawet wybredne młode gusta.

   

Teatry i kina
Dzieci w Warszawie mogą oglądać przedstawienia lalkarskie w teatrach: Lalka, Baj oraz Guliwer.
Ekran o wymiarach 22x18 m kina Orange Imax, na którym wyświetlane są filmy dwu- i trójwymiarowe, jest już pewnością atrakcją samą w sobie. Kino mieści się przy centrum handlowo-rozrywkowym Sadyba Best Mall przy Powsińskiej 31, na Mokotowie.

Muzea i wystawy
Kącik i zajęcia dla najmłodszych stają się standardem w coraz większej ilości warszawskich muzeów. Przykładowo, Muzeum Powstania Warszawskiego ma dla nich oddzielną ekspozycję - Salę Małego Powstańca, w której pod opieką wyszkolonej obsługi, dzieci po swojemu mogą zapoznać się z historią  - pobawić się modelami samolotów i wozów pancernych, napisać list i wysłać go pocztą polową, wybudować barykadę czy zobaczyć powstańczy teatrzyk kukiełkowy. Centrum Nauki Kopernik jest nowoczesnym ośrodkiem, w którym interaktywne ekspozycje mogą wciągnąć na długo zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dzieci skorzstają również z wizyty w nowoczesnm Muzeum Chopina.

Z kolei w Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury raz w tygodniu w ramach warsztatów edukacyjno-artystycznych odbywają się dwugodzinne zajęcia pod kierunkierm plastyka. Muzeum Narodowe zaś prowadzi Program dla Rodzin, który ze swoją propozycją  twórczego spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych zwraca się do rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat.  
 
Pływalnie
Większość warszawskich pływalni ma wydzielone miejsca dla dzieci. Tak jest przykładowo w Wodnym Parku na ul. Merliniego 4; basenie OCHOTA (ul. Rokosowska 10) i na Polnej 7a (OSiR  „Polna”).
 
ZOO
Ulubionym miejscem dzieci jest Baśniowe ZOO, gdzie dzieci mogą pobawić się (nakarmić i pogłaskać) ze znanymi im z bajek zwierzętami. Na terenie ogrodu zoologicznego odbywają się też zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi oraz imprezy urodzinowe dla dzieci. ZOO jest czynne codziennie od godziny 9.00 do zmroku.
  

Place zabaw

W Śródmieściu place zabaw znajdują się m.in. w parku Krasińskich, Ujazdowskim, w Ogrodzie Saskim i w Łazienkach. Na Ochocie większy, dobrze urządzony i ogrodzony plac zabaw urządzono w parku Szczęśliwickim. Jest  tam możliwość jazdy na rolkach.W dzielnicy Mokotów większy plac zabaw mieści się przy ul. Odyńca.
Żoliborz  i Bielany: Plac zabaw w parku Żeromskiego (przy placu Wilsona) ma ściany wspianczkowe dla dużych i małych dzieci.
Inne palce zabaw: plac Lelewela, park Kaskada; na Bielanach plac zabaw mieści się przy Stawach Kellera przy zbiegu Gdańskiej i Lektykarskiej.
Bemowo: palc zabaw przy Centrum Handlowym Bemowo przy ul. Oławskiej.
 
Sale zabaw
Rodzinne Centrum Rozrywki przy ul. Domaniewskiej 7 (nad stacją metra Wilanowska) posiada boiska i tory do jazdy na rowerach. Czynne jest całą dobę. Tamże również znajduje się Miasteczko Ruchu Drogowego Mini Car.

Rodzinne Centrum Rozrywki HulaLand na
Dobrej 56/66 ma salę Hulakula, która pomieścić może do 250 dzieci. 

Fantasy Park w gmachu centrum handlowego Sadyba Best Mall na ul. Powsińskiej 31, oprócz placu zabaw ma kręgielnię i teatrzyk dla dzieci.

W Magic City w Centurm Handlowym Blue City, przy centrum rozrywki dla całej rodziny, sala zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat  nazywa się Inca Play
 
Lodowiska
Najpopularniejszym lodowiskiem warszawskim jest ogólnodostępna ślizgawka Torwar II przy ul. Łazienkowskiej 6a. Na lodowisku pod namiotem przy stacji metra Imielin można ślizgać się przy temperaturze nawet 15 stopni C. Popularne jest również bezpłatne lodowisko pod Pałacem Kultury, od strony ul. Świętokrzyskiej.
 
Restauracje
W Warszawie coraz więcej restauracji przystosowanych jest już do przyjmowania najmłodszych. Celuje w tym sieć restauracji San Marzano, gdzie dzieci dostają do stolika kredki do rysowania, a w niedziele do niektórych z restuaracji zagląda clown.

 


Copyrights © Warszawa.com All Rights Reserved - ScandNet.com Production