Jak dojechać


The Frederic Chopin International Airport (WAW), Warszawa leży na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych z północy na południe i z zachodu na wschód. Do miasta prowadzi kilka głównych dróg i autostrad: z zachodu E30, E67 z Wrocławia i z północnego-wschodu.
Od południa, z Krakowa wjeżdża się do miasta E77, i trasą o tym samym numerze od północy, z Gdańska.

Samoloty
Warszawa ma jeden duży międzynarodowy port lotniczy – Warszawa Okęcie, nazwany imieniem Fryderyka Chopina.  Lotnisko znajduje się około 10 km na południowy zachód od centrum.

DOJAZD
Z lotniska do centrum miasta można wziąć autobus 175 (nocą N32), natomiast autobusy 148 i 188 dowiozą przyjezdnych do metra.

Lotnisko obsługują trzy firmy taksówkarskie, których usługi można zamówić telefonicznie, sms-em, on-line, a także na miejscu, w punktach usługi na lotnisku.

 • MPT Radio taxi: tel. 022-677 77 77 strona internetowa
 • Sawa Taxi: tel. 022-650 22 01  strona internetowa
 • Merc Taxi: tel. 022-677 77 77;  strona internetowa

  Należy wystrzegać się przewoźników niezrzeszonych. Można jednak także albo samemu telefonicznie wezwać taksówkę jakiejkolwiek innej korporacji (patrz: Jak się poruszać) albo... próbować złapać ją przy wejściu do hali odlotów.

  Samochody prywatne nie mogą parkować przed terminalem; zmotoryzowani, którzy przyjechali odebrać swoich gości, muszą skorzystać z parkingu.

  Przy terminalu 1 (poziom przylotów) stają autobusy Polskiego Expressu, krajowych linii autobusowych.

  Biura wynajmu samochodów znajdują się w hali przylotów terminalu 1.


  Pociągi
  Pociągi dalekobieżne zatrzymują się na trzech stacjach: Warszawa Wschodnia (ul. Kijowska 16), Centralna oraz na dworcu Warszawa Zachodnia (al. Jerozolimskie 144).

  Pociągi podmiejskie
  Do stacji podmiejskich Rembertów i Pruszków jeździ z Dworca Centralnego Szybka Kolej Miejska SKM. Do Grodziska kursuje kolejka WKD.

  Autobusy dalekobieżne
  Największym dworcem, obsługującym zarówno ruch krajowy, jak i międzynarodowy jest Dworzec PKS Warszawa Zachodnia (Al. Jerozolimskie 144).
  Kierunek wschodni (trasy międzynarodowe i krajowe) obsługuje dworzec Warszawa Stadion na Pradze Płd. (al. Zieleniecka). Bilety można kupić w kasach na obu dworcach (czynne od godz. 5.30 do 21) lub w biurach podróży.
  http://www.pks.warszawa.pl
 • Copyrights © Warszawa.com All Rights Reserved - ScandNet.com Production